Aktualizace: 27.07.2024 11:48

Paříž – Barbora Seemanová ve své první olympijské disciplíně na hrách v Paříži stovce motýlek postoupila do večerního semifinále v českém rekordu 57,50 sekundy. Ve své rozplavbě skončila čtvrtá, celkově prošla mezi 16 semifinalistek z deváté pozice. Čtyřiadvacetiletá plavkyně, jejíž hlavní disciplínou je 200 metrů volný způsob, vylepšila své vlastní české maximum z loňského listopadu o 25 setin.

Seemanová se na pařížskou olympiádu naladila čtyřmi medailemi z červnového mistrovství Evropy v Bělehradě, z toho dvě byly zlaté. Semifinále 100 m motýlek je v Paříži na programu dnes od 20:30. Nejrychlejší v rozplavbách byla mistryně světa z loňska Číňanka Čang Jü-fej, jež na olympiádě obhajuje stříbro.

Po stovce motýlek Seemanovou čekají v olympijském bazénu ještě od neděle kraulová dvoustovka, poté poloviční trať a polohový závod na 200 metrů.