Aktual.: 4.10.2024 08:57

Motegi (Japonsko) – Český motocyklista Filip Salač vyhrál první trénink před Velkou cenou Japonska Moto2. Třetího jezdce průběžného pořadí mistrovství světa Aróna Caneta ze Španělska na druhém místě porazil o 46 tisícin sekundy.

Dvaadvacetiletý Salač dnes nejprve ovládl volný trénink před domácím lídrem šampionátu Aiem Ogurou, který na českého jezdce ztratil 14 tisícin sekundy. Poté si na okruhu v Motegi nejlépe poradil s lehkým deštěm a mokrou tratí i v prvním tréninku.

Salač potvrdil, že v Japonsku se mu daří, když v posledních dvou letech se tam vždy dokázal umístit v nejlepší desítce. Loni byl v Motegi pátý a o rok dřív desátý. V nedělním závodě se navíc pokusí bodovat v šesté Velké ceně za sebou.