Aktualizace: 15.02.2024 21:57

Calgary (Kanada) – Rychlobruslařka Martina Sáblíková obhájila na mistrovství světa v Calgary bronzovou medaili v závodu na 3000 metrů z loňského šampionátu v Heerenveenu. Titul získala úřadující olympijská vítězka na této trati Irene Schoutenová z Nizozemska, stříbro vybojovala domácí Kanaďanka Isabelle Weidemannová.

Šestatřicetiletá Sáblíková v dějišti olympijských her z roku 1988 zajela čas 3:58,33 a na hlavní akci roku si vylepšila o více než pět sekund sezonní maximum.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se v Calgary představila v osmé z deseti rozjížděk společně s obhájkyní zlata Ragne Wiklundovou z Norska. Od počátku byla rychlejší a nakonec ji dokázala o 1,5 sekundy porazit.

Po projetí cíle byla rodačka z Nového Města na Moravě průběžně druhá za Weidemannovou, která v lednu v Salt Lake City zajela nejlepší čas sezony. Tentokrát byla o tři desetiny sekundy rychlejší než Sáblíková.

O tom, že česká trojnásobná olympijská vítězka rozšíří bohatou medailovou sbírku, rozhodla poslední rozjížďka, v níž se představila Schoutenová a další domácí reprezentantka Valerie Maltaisová. Zatímco Schoutenová potvrdila roli jedné z hlavních favoritek a poprvé v kariéře na MS získala na trojce zlato, Maltaisová zajela až desátý čas.

Sáblíkovou čeká v Calgary ještě jeden start, v neděli bude obhajovat bronz na trati 5000 metrů.

Výsledky mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích

Ženy:

3000 m: 1. Schoutenová (Niz.) 3:57,10, 2. Weidemannová (Kan.) 3:58,01, 3. Sáblíková (ČR) 3:58,33.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.