Aktualizace: 14.05.2024 10:35

Kyjev/Moskva – Ruská armáda uvádí, že její síly získaly kontrolu nad západní a severní částí města Vovčansk v Charkovské oblasti, napsala dnes ruská státní agentura TASS. Agentura Reuters ale s odvoláním na ukrajinskou armádu napsala, že situace v obci, která leží severovýchodně od druhého největšího města země Charkova, je pod kontrolou.

V ulicích Vovčansku pokračují boje, uvedl také TASS. Ukrajina se už déle než dva roky brání ruské ozbrojené agresi, ruské jednotky otevřely novou frontu na sever od Charkova minulý týden. Tvrzení ani jedné ze stran konfliktu není možné bezprostředně nezávisle ověřit, podle ukrajinských médií se ale do Charkova z Vovčansku přesunují civilisté.

Rusko v oblasti zahájilo ofenzivu v pátek a od té doby obsadilo několik ukrajinských vesnic v blízkosti hranice. Kyjev přiznal, že situace v regionu je složitá a vyměnil velitele odpovědného za tuto oblast.

Zpráva ukrajinské armády podle Reuters uvádí, že počet ruských útoků na severu Charkovské oblasti se dnes výrazně snížil. Zároveň ale konstatuje, že se ukrajinští vojáci poblíž další příhraniční vesnice Lukjanci stáhli na nové pozice kvůli silným leteckým útokům ze strany Ruska.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.