Aktualizace: 9.05.2024 08:03

Moskva/Kyjev – Nejméně osm lidí utrpělo zranění v ruské Belgorodské oblasti po dronovém útoku, který tamní správa připisuje ukrajinskému letectvu. Gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov na síti Telegram píše o sedmi zraněných dospělých a zraněné 11leté dívce, 37 poškozených vozidlech a několika bytových domech. Většina škod připadá na město Belgorod. Ukrajinské letectvo dnes naopak hlásí sestřelení 17 z 20 dronů vyslaných Ruskem nad Oděskou oblastí.

Jiný údajně ukrajinský dronový útok poškodil několik zásobníků ropy v rafinérii v ruském Krasnodarském kraji, informovala dnes agentura Reuters. Ruské síly uvedly, že šest přilétajících dronů zničily a jejich trosky spadly nedaleko vesnice Jurovka, která leží zhruba 60 kilometrů od Ruskem okupovaného Krymu.

„Zničeno bylo asi šest bezpilotních letounů, ale několik jich spadlo do areálu depa. To způsobilo požár, který poškodil několik zásobníků,“ uvedla správa Krasnodarského kraje.

Další nálety dronů oznámili v noci na dnešek gubernátoři ruské Kurské a Brjanské oblasti, podle nich si však útoky nevyžádaly žádné škody ani oběti.

Ruské příhraniční regiony v souvislosti s ruskou invazí do sousední země čelí ostřelování a útokům dronů, které ruské úřady připisují Ukrajině. Kyjev uvedl, že tak činí v reakci na v podstatě každodenní bombardování ukrajinských měst ze strany ruských sil.

Ukrajina se ruské vojenské invazi brání už více než dva roky. V noci na středu čelila masivnímu útoku ze strany ruské armády, která útočila na energetickou infrastrukturu takřka po celé zemi.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.