Aktualizace: 16.02.2024 11:53

Moskva – Ruská generální prokuratura se odvolala proti odsouzení Darji Trepovové k 27 letům odnětí za svobody za podíl na atentátu, jehož obětí se stal proválečný bloger. Trest se prokuratuře zdá příliš mírný, uvedla dnes ruská státní agentura TASS, která se odvolává na vojenský soud.

„Soud obdržel odvolání generální prokuratury proti rozsudku nad Darjou Trepovovou. Uvádí se v něm, že ve vyměření délky trestu je rozsudek příliš mírný,“ uvedla mluvčí soudu. Prokuratura v procesu žádala pro obžalovanou 28 let vězení.

Vojenský soud v lednu Trepovovou odsoudil k 27 letům odnětí svobody za podíl na loňském atentátu na proválečného blogera známého pod pseudonymem Vladlen Tatarskij. Shledal ji vinnou mimo jiné z terorismu. Server Mediazona verdikt označil za nejpřísnější známý trest pro ženu v Rusku v novodobé historii.

Šestadvacetiletá Trepovová byla zatčena loni v dubnu, když na akci v Petrohradě předala blogerovi Tatarskému sošku, která později vybuchla. Tatarskij při explozi zemřel a přes 40 dalších lidí bylo zraněno. Moskva ze zorganizování atentátu obvinila ukrajinské rozvědky, ale Kyjev podíl na zabití Tatarského nepotvrdil.

Trepovová se před soudem přiznala jen k používání padělaných dokumentů, obvinění z teroristického útoku a z nezákonného používání výbušnin odmítla. Tvrdila, že o bombě ukryté v sošce nevěděla. Verdikt vyslechla s klidem a s lehkým úsměvem na tváři.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.