Aktualizace: 8.05.2024 09:43

Praha – Veřejné rozloučení se zesnulou herečkou Simonou Postlerovou bude 14. května v 11:00 v Divadle na Vinohradech v Praze, kde působila přes 30 let. Lidé budou moct přinášet květiny o hodinu dříve. Od 13:00 hodin bude následovat mše svatá v kostele sv. Ludmily na Náměstí Míru. Uložení do hrobu se uskuteční v rodinném kruhu, sdělili pozůstalí. Postlerová zemřela nečekaně 5. května ve věku 59 let.

Divadelní, filmová a televizní herečka Postlerová nastoupila po angažmá v činohře Národního divadla do Divadla na Vinohradech v roce 1992. Prosadila se i v dabingu. Ještě den před svým úmrtím podle vinohradského divadla zkoušela v připravované inscenaci hry Lenky Lagronové Terezka.

„Více než třicet let byla oporou zdejšího hereckého souboru, ale také úžasnou, empatickou, nápomocnou kolegyní a kamarádkou. Na našem jevišti ztvárnila téměř 40 nezapomenutelných hereckých postav,“ uvedla vinohradská scéna.

Simona Postlerová se narodila 9. listopadu 1964 v Plzni v herecké rodině a již v dětství údajně věděla, že bude své rodiče následovat. Herectví vystudovala na pražské DAMU, získala angažmá v Národním divadle a potom se stala členkou Divadla na Vinohradech. Kromě toho hrála také v Divadle Ungelt.

Diváci ji znají i z filmů, inscenací a seriálů. Hrála v televizních seriálech Chlapci a chlapi, Hospoda, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo Ordinace v růžové zahradě. Objevila se ve filmech Zámek v Čechách, Divnolásky, Jedna kočka za druhou či nedávno uvedeném snímku Tancuj Matyldo.

Kromě herectví byla Postlerová i uznávanou dabérkou a recitátorkou, spolupracovala s rozhlasem. Dabovala například Samanthu Carterovou v seriálu Hvězdná brána, Lorelai Gilmoreovou v seriálu Gilmorova děvčata, Annie Hackerovou v Jistě, pane ministře nebo Audrey Hepburnovou ve filmu Snídaně u Tiffanyho. V roce 2002 získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za propůjčení hlasu herečce Emmě Thompsonové ve filmu Vtip.

Postlerová byla vdaná za hudebníka Zdeňka Hráška, který v roce 2016 zemřel. Měli spolu syna a dceru.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.