Komerční prezentace Aktual.: 12.10.2024 23:27

Praha – Fotbalista Cristiano Ronaldo přispěl svým 133. gólem v mezistátních zápasech k výhře Portugalska 3:1 v Polsku v utkání skupiny A1 Ligy národů. Devětatřicetiletá hvězda zatím skórovala v každém ze tří kol. Vítězové první edice soutěže ze sezony 2018/19 zůstali v elitní lize posledním týmem s plným počtem bodů. Sparťan Ermal Krasniqi vstřelil vítězný gól Kosova při výhře 2:1 v Litvě.

Ronaldo se třetí trefou dotáhl v čele tabulky střelců na Němce Denize Undava. Portugalec dal nejprve Chorvatům svůj rekordní 900. gól v kariéře, pak si vítěznou branku připsal také v duelu se Skotskem. Zatím tak po neúspěšném letošním Euru naplňuje svůj cíl, že by chtěl ještě jednou ovládnout Ligu národů.

Portugalci dali ve Varšavě dva góly již do přestávky. Skóre otevřel Bernardo Silva, Ronaldo se přidal dorážkou do prázdné branky, když Leao nejprve trefil tyč a míč se odrazil ke kopačkám kanonýra, který si ve 215. mezistátním zápase připsal 133. gól. Za domácí v závěru snížil Piotr Zieliňski, ale Jan Bednarek si pak dal vlastní branku.

Ve skupině A1 zůstalo Skotsko bez bodu. V Chorvatsku se sice ujalo vedení, domácí však skóre otočili. O vítěznou trefu na 2:1 se postaral Andrej Kramarič, který teď má bilanci 99 mezistátních zápasů a v nich 30 gólů. Chorvaty s kapitánskou páskou znovu vedl Luka Modrič hrající 181. utkání za reprezentaci.

Španělsko ve skupině A4 porazilo 1:0 Dánsko, na jehož lavičce seděl sparťanský obránce Asger Sörensen. O výhru čerstvých mistrů Evropy se svým gólem v závěru postaral Martin Zubimendi. Další sparťan Veljko Birmančevič byl ve druhém duelu skupiny na hřišti u výhry Srbska 2:0 nad Švýcarskem.

Rumunsko po výhře 3:0 na Kypru vede s plným počtem bodů skupinu C2: druhé je v ní Kosovo. V jeho základní sestavě nastoupil v Litvě sparťan Albion Rrahmani. Jeho klubový spoluhráč Ermal Krasniqi začal na lavičce náhradníků. Zasáhl do hry až v průběhu druhého poločasu a po šesti minutách na hřišti zvýšil na 2:0. Navázal na úvodní trefu Edona Zhegrovy z Lille, který nedávno v předkole Ligy mistrů skóroval v obou zápasech proti Slavii.

Litva v závěru už jen snížila a je po třech zápasech nadále bez bodu. Utkání v Kaunasu řídili čeští rozhodčí v čele s hlavním Ondřejem Berkou. Ve skupině C3 dnes gól nepadl. Bulharsko se rozešlo s Lucemburskem bez branek, stejný výsledek měl také zápas Běloruska se Severním Irskem.