Aktualizace: 11.02.2024 07:31

New York – David Rittich zastavil všech 26 střel Edmontonu, dovedl hokejisty Los Angeles k výhře 4:0 a připsal si v NHL čisté konto po téměř třech letech. Jihlavský rodák je po Petru Mrázkovi a Karlu Vejmelkovi třetím českým gólmanem, který v aktuální sezoně vychytal nulu.

Rittich se stal první hvězdou zápasu a zpříjemnil trenérský debut Jimu Hillerovi, který nahradil odvolaného Todda McLellana. Los Angeles zařídili v úvodu druhé třetiny během 49 sekund dvougólové vedení Pierre-Luc Dubois a Trevor Lewis. Výhru pojistil Quinton Byfield dvěma trefami ve třetí třetině. Rittich vychytal nulu v NHL popáté v kariéře a poprvé od 22. února 2021, kdy ještě v barvách Calgary vynuloval Toronto.

Rittich podepsal v létě s Los Angeles jednoletou smlouvu, ale sezonu začal na farmě. Klub si jej vytáhl do hlavního týmu v prosinci a český gólman se chopil šance. Ve dvanácti odchytaných zápasech stlačil průměr inkasovaných branek pod dvě celé (1,9) a úspěšnost zásahů má 93,1 procenta.

Výsledky NHL

Buffalo – St. Louis 1:3, Montreal – Dallas 2:3, Detroit – Vancouver 4:3 v prodl., NY Islanders – Calgary 2:5, Boston – Washington 0:3, Florida – Colorado 4:0, Philadelphia – Seattle 3:2, Carolina – New Jersey 1:0 v prodl., Columbus – Tampa Bay 2:4, Winnipeg – Pittsburgh 2:1, Nashville – Arizona 5:4 v prodl., Ottawa – Toronto 5:3, Los Angeles – Edmonton 4:0.