Aktualizace: 18.02.2024 16:33

Madrid – Vedoucí Real Madrid ve španělské fotbalové lize remizoval na hřišti patnáctého Vallecana 1:1 a dal druhé Gironě šanci přiblížit se mu na tři body. Domácí obrali giganta po listopadovém bezbrankovém utkání o body i ve druhém vzájemném zápase v ligovém ročníku, což se jim podařilo teprve podruhé v historii. Poprvé to dokázali v sezoně 1992/93.

Útočník Joselu poslal Real do vedení už ve třetí minutě po vydařeném brejku. Ve 27. minutě vyrovnal z penalty odchovanec „Bílého baletu“ De Tomás a stal se prvním hráčem, jemuž se v této sezoně podařilo proti Realu skórovat ze standardní situace. Vallecano k cennému bodu dovedl dosavadní asistent trenéra Iňigo Pérez, který na lavičce nahradil odvolaného Francisca Rodrígueze.

Real má o šest bodů více než Girona, jež v pondělí zavítá do Bilbaa.Třetí Barcelona na první místo ztrácí osm bodů.