Aktual.: 5.10.2024 23:24

Madrid – Fotbalisté druhého Realu Madrid v 9. kole španělské ligy doma porazili třetí Villarreal 2:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Barcelonu, jež má k dobru nedělní zápas s Alavésem. Espaňol Barcelona zdolal Mallorcu 2:1 a uspěl po sérii tří porážek. Český záložník Alex Král odehrál za vítěze celé utkání.

Ve 14. minutě zahrával Real roh, při němž Modrič přihrál za hranici vápna Valverdemu. Uruguayec se nerozpakoval, tvrdě vystřelil a s přispěním teče Baeny otevřel skóre. Villarreal mohl vzápětí srovnat, ale Pépé hlavičkoval jen do břevna. Následný průběh rozsekla až střela Viníciuse Júniora ze 73. minuty, kterou překonal brankáře Condeho a uzavřel skóre. „Bílý balet“ tak mohlo mrzet jen zranění Carvajala, jehož v nastavení odnesli zdravotníci na nosítkách po střetu s Pinem.

Skóre zápasu Espaňol – Mallorca otevřel v 18. minutě domácí Kumbulla, jenž se prosadil hlavou po centru Jofreho. Krátce po začátku druhého poločasu právě Jofre tvrdou přízemní ranou z hranice vápna zaskočil brankáře Greifa a zvýšil na 2:0. Hostům se podařilo již jen snížit v 68. minutě gólem Raílla po rohovém kopu.

Dosud šestá Mallorca utrpěla první porážku po třech vítězstvích. Espaňol se posunul v neúplné tabulce na 12. místo.

Španělská fotbalová liga – 9. kolo:

Espaňol Barcelona – Mallorca 2:1 (18. Kumbulla, 47. Jofre – 68. Raíllo), Getafe – Pamplona 1:1 (21. Yildirim – 60. Budimir), Las Palmas – Celta Vigo 0:1 (28. Iglesias), Valladolid – Vallecano 1:2 (51. Amalláh – 57. a 80. De Frutos), Real Madrid – Villarreal 2:0 (14. Valverde, 73. Vinícius Júnior).