Aktual.: 19.10.2024 22:59

Madrid – Real Madrid ve španělské fotbalové lize porazil Celtu Vigo 2:1 a bodově se dotáhl na vedoucí Barcelonu. Lídr tabulky v neděli v 10. kole přivítá FC Sevilla a po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolena bude mít k dispozici také záložníka Gaviho. Bilbao se na čtvrteční utkání Evropské ligy s pražskou Slavií naladilo vysokým domácím vítězstvím 4:1 nad Espaňolem Barcelona. Alex Král za poražené odehrál celé utkání.

Real poslal ve 20. minutě do vedení Mbappé, jenž se šestým gólem v tabulce střelců vyrovnal druhému Pérezovi z Villarrealu. Barcelonský kanonýr Lewandowski vstřelil o čtyři góly více.

Domácí odpověděli až v 51. minutě. Po rychlé kombinaci na pravé straně Mingueza odcentroval do vápna na nikým nehlídaného Swedberga, jenž vstřelil druhý ligový gól v sezoně. O vítězství hostů rozhodl o čtvrt hodiny později z rychlého brejku Vinícius Júnior.

Bilbao otevřelo skóre už v šesté minutě, kdy se z rohu trefil obránce Vivian. Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 Iňaki Williams a ghanský reprezentant se za další dvě minuty radoval také jako střelec třetí branky Athleticu. Čtvrtou trefu domácích přidal deset minut po přestávce Berenguer. Čisté konto brankáři Agirrezabalovi sebral až v nastaveném čase střídající Tejero, jenž se trefil z přímého kopu.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v lize uspěli po dvou ztrátách a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Espaňol prohrál pošesté v sezoně a je na 15. místě.

San Sebastian zvítězil na hřišti Girony gólem Oyarzabala ze 44. minuty 1:0. Ladislav Krejčí za poražené odehrál celé utkání. Real Sociedad v Evropské lize zavítá 7. listopadu do Plzně. Domácí útočník Christian Stuani nastoupil ke svému 300. zápasu La Ligy a stal se po Diegovi Godínovi a Damiánovi Suárezovi teprve třetím Uruguaycem, jemuž se podařilo tuto metu překonat.

Výsledky 10. kola španělské fotbalové ligy

Bilbao – Espaňol Barcelona 4:1 (28. a 30. I. Williams, 6. Vivian, 55. Berenguer – 90.+2 Tejero), Pamplona – Betis Sevilla 1:2 (59. Torró – 7. Vitor Roque, 73. Ávila), Girona – San Sebastian 0:1 (44. Oyarzabal), Celta Vigo – Real Madrid 1:2 (51. Swedberg – 20. Mbappé, 66. Vinícius Júnior).