Aktualizace: 27.04.2024 06:42

New York – Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli v 1. kole play off NHL ve Washingtonu 3:1, v sérii vedou 3:0 a dělí je jedno vítězství od postupu. Nashville podlehl Vancouveru 1:2 navzdory střelecké převaze 30:12 a prohrává 1:2 na zápasy.

Skóre otevřel ve Washingtonu v šesté minutě domácí obránce John Carlson švihem zpoza mezikruží. Za 34 sekund ale odpověděl tečí Chris Kreider a v oslabení udeřil v čase 8:08 v přečíslení dva na jednoho Barclay Goodrow. Zbývající gól Rangers vstřelil v závěru druhé třetiny Vincent Trocheck v přesilové hře. Zbytek obstaral hostující brankář Igor Šesťorkin, který kryl celkově 28 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vancouver vstřelil oba góly v přesilových hrách, ve kterých zajistili J.T. Miller a Brock Boeser týmu vedení 2:0. Nashville zdramatizoval zápas v 57. minutě, ve které se prosadil Luke Evangelista. Více domácím nedovolil brankář Casey DeSmith, jenž od druhého zápasu série nahradil zraněného Thatchera Demka, a vychytal své kariéře první vítězství v play off NHL.

1. kolo play off NHL:

Východní konference – 3. zápas:

Washington – New York Rangers 1:3 (stav série: 0:3)

Západní konference – 3. zápasy:

Nashville – Vancouver 1:2 (stav série 1:2), Colorado – Winnipeg 6:2 (stav série 2:1), Los Angeles – Edmonton 1:6 (stav série 1:2)