Aktualizace: 9.07.2024 13:47

Moskva – Indický premiér Naréndra Módí a ruský prezident Vladimir Putin dnes v Moskvě zahájili jednání o posílení strategického partnerství, informovala agentura AFP. Putin ocenil snahu Indie hledat mírové řešení rusko-ukrajinského konfliktu. Dillí ruskou vojenskou agresi na Ukrajině nikdy otevřeně neodsoudilo.

Módí uvedl, že smrt nevinných dětí, ať už ve válce nebo při teroristickém útoku, je vždy „velmi bolestivá“. Řešení války na Ukrajině podle něj nelze hledat na „bitevním poli“, ale prostřednictvím mírových rozhovorů.

Rusko v pondělí zasáhlo Kyjev v jednom z nejničivějších úderů na ukrajinské hlavní město za více než dva roky trvání invaze. Při útoku přišlo o život více než 40 lidí, jedna ze střel zasáhla dětskou nemocnici. Kreml trvá na tom, že na nemocnici dopadla střela ukrajinské protivzdušné obrany. Analýza OSN ale uvedla, že budovu zasáhla ruská raketová střela.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj návštěvu Módího v Moskvě označil za zklamání a „zničující ránu mírovému úsilí“ na Ukrajině.

Módí s Putinem dnes odpoledne v Moskvě společně navštívili výstavu o historii jaderné energetiky. Jednání vedli o „rozvoji rusko-indických vztahů“ a „mezinárodní politice“, citovala agentura Reuters vyjádření Kremlu.

Indický premiér do Moskvy dorazil v pondělí. Ještě tentýž den zavítal do Putinovy rezidence Novo-Ogarjovo, kde s ruským prezidentem strávil tři hodiny na „neformálním“ setkání.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.