Aktualizace: 28.01.2024 20:09

Pardubice – Hokejisté Pardubic zdolali v utkání 41. kola extraligy Kladno 3:1. Poslední Rytíři prohráli jedenáctý zápas za sebou a ztrácejí na třináctou Mladou Boleslav už sedm bodů. Východočeši vedou extraligu o osm bodů před Spartou. K deváté výhře Dynama v řadě přispěl útočník Matej Paulovič gólem a dvěma přihrávkami.

V pardubické sestavě chyběli obránce Tomáš Dvořák nebo útočníci Lukáš Sedlák s Martinem Kautem, k prvnímu zápasu za extraligový tým Pardubic nastoupil Dominik Hrníčko z B-týmu Dynama.

V úvodní třetině se domácí museli bránit po vyloučení Radila na čtyři minuty. Rytíři početní výhodu nevyužili, stejně jako později Východočeši následující dvě přesilovky. Za Dynamo se trefil až v 18. minutě obránce Hájek, který zůstal sám mezi kruhy a po přihrávce Zohorny vstřelil první gól zápasu.

Hosté srovnali stav ve 24. minutě, kdy bleskově využili přesilovku. Stačilo 12 vteřin, aby střela obránce Ticháčka prošla za brankáře Kloučka. Jenže za necelou minutu si pardubičtí hokejisté vzali vedení zpět. Pardubickou akci vylepšil Paulovič přihrávkou na Radila, jenž už mířil za přesouvajícího se Bowa do odkryté kladenské branky.

V dalších situacích na kanadského brankáře v dresu Kladna najížděl opět Radil, ale další trefu nepřidal. Gólman Bow pak zasáhl akrobaticky lapačkou po střele Pánika. Středočeši v závěru druhé třetiny rozehráli přesilovku, jejíž značnou část si přenesli do třetího dějství.

Hosté se neprosadili, naopak Východočeši přidali ve 45. minutě třetí gól. Hráči druhé formace Dynama si role prohodili, tentokrát zakončil Paulovič. Trenéři Kladna odvolali čtyři minuty před koncem třetí třetiny brankáře. Velkou šanci měl před brankou Tralmaks, jenže Kloučkův zákrok nepovolil snížení. Stav 3:1 už se do konce nezměnil.

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Hájek (T. Zohorna, Paulovič), 25. Radil (Paulovič, R. Kousal), 45. Paulovič (R. Kousal, Radil) – 24. Ticháček (Smoleňák, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 9923.

Pardubice: Klouček – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, J. Kolář, Hájek, Vála – Hyka, T. Zohorna, Pánik – Radil, R. Kousal, Paulovič – Hrníčko, A. Musil, Pavlata – Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

Kladno: Bow – Babka, Ticháček, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Melka, Smoleňák, M. Procházka – Jágr, Jarůšek, Frolík – O. Bláha, Vimmer, Š. Jelínek. Trenér: O. Vejvoda ml.