V severozápadních Čechách mohou v noci na neděli teploty klesat pod minus dvanáct stupňů Celsia, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Upozornil i na to, že v pondělí se zejména ve východní polovině republiky mohou objevit mrznoucí srážky a ledovka. Ve Frýdlantském výběžku, na severní Moravě a ve Slezsku bude foukat silný vítr s nárazy až sedmdesát kilometrů v hodině.

„Během noci na neděli bude docházet na většině území k uklidnění větru a při celonočním vyjasnění na sněhové pokrývce budou teploty, zejména v severozápadní části Čech, klesat pod minus 12 stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové.

Výstraha na silný mráz platí od sobotních 20:00 do nedělních 09:00 v Karlovarském kraji, v části Středočeského kraje a na většině území Ústeckého, Libereckého a Královéhradeckého kraje.

Při nízkých teplotách je vhodné se chránit teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. Malé děti, starší a nemocní lidé by měli omezit délku pobytu venku. „Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb,“ dodali meteorologové.

Po víkendu se má hlavně do východní poloviny Česka vrátit ledovka, která spolu s náledím trápila řidiče a chodce i v tomto týdnu. Na severu může silně foukat. Výskyt těchto nebezpečných jevů ještě ČHMÚ upřesní.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.