Aktualizace: 6.05.2024 11:04

Moskva – Sedm lidí zemřelo při útoku dronů v ruské Belgorodské oblasti, která leží u hranic s Ukrajinou. Informoval o tom dnes ruský masokombinát, jehož mikrobusy tito lidé jeli v okamžiku útoku do práce. Dalších 40 lidí utrpělo zranění, oznámil zástupce ministerstva zdravotnictví.

„V tomto okamžiku máme informace o sedmi zemřelých zaměstnancích chovu prasat v Grajvoronu a Borisovce,“ uvedla společnost Agro-Belogorje, kterou cituje agentura TASS. Firma upozornila, že informace se upřesňují.

Spolupracovník ruského ministerstva zdravotnictví Alexej Kuzněcov řekl, že 30 lidí skončilo v nemocnici a deset dalších zdravotníci ošetřili ambulantně. Mezi zraněnými jsou tři děti.

Gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov na svém účtu na telegramu napsal, že útok se stal u vesnice Berjozovka, která leží nedaleko hranic s Ukrajinou.

Ve Starém Chutoru, což je další ves v pohraničí, dron podle Gladkova poškodil objekt telekomunikační infrastruktury. Nikomu se nic nestalo. V okolí Borisovky při jiném dronovém útoku utrpěl zranění muž v osobním autě.

Ruské příhraniční regiony v souvislosti s ruskou invazí do sousední země čelí ostřelování a útokům dronů, které ruské úřady připisují Ukrajině. Kyjev se k nim nevyjadřuje.

Ukrajina se už více než dva roky brání ruské vojenské invazi. V noci na dnešek Rusko s nasazením útočných dronů zasáhlo energetickou infrastrukturu v Sumské oblasti na severu Ukrajiny, uvedla oblastní správa.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.