Aktualizace: 3.03.2024 12:45

Berlín – Policie dnes ráno v Berlíně v souvislosti s pátráním po dvou bývalých členech někdejší západoněmecké teroristické organizace Frakce Rudé armády (RAF) provedla rozsáhlou razii. Dolnosaský kriminální úřad, který akci velel, podle agentury DPA potvrdil předběžné zadržení dvou mužů. Později mluvčí úřadu oznámila, že zadrženými nejsou hledaní Ernst-Volker Staub a Burkhard Garweg a uvedla, že jejich možné vazby na hledané členy RAF jsou předmětem vyšetřování.

Berlínská policie podle agentury Reuters potvrdila, že na operaci se podílí zhruba 130 policistů. DPA s odvoláním na policejní mluvčí napsala, že v souvislosti s pátráním po Staubovi a Garwegovi ráno prohledala prostory v berlínské čtvrti Friedrichshain. Na akci pod vedením dolnosaských kriminalistů se podílela také berlínská policie a Spolkový kriminální úřad. Razie začala kolem 7:30.

Totožnost dvou zadržených zatím nebyla potvrzena. Podle reportéra DPA policisté při zásahu odvedli několik osob, patrně ke zjištění jejich totožnosti. Dolnosaský kriminální úřad DPA ráno potvrdil zadržení dvou mužů.

Po Staubovi a Garwegovi německé úřady pátraly poté, co byla už v pondělí zadržena Daniela Kletteová, která stejně jako oni patřila k takzvané třetí generaci levicově extremistické RAF.

Podle DPA byly z místa zásahu slyšet i výstřely. Policejní mluvčí ale potvrdila, že nikdo nebyl zraněn. Die Welt uvedl, že s pomocí výstřelů byly otevřeny dveře.

RAF je připisováno více než třicet vražd. Její členové jsou obviňováni mimo jiné z vraždy šéfa Deutsche Bank Alfreda Herrhausena v roce 1989 či šéfa privatizačního úřadu Treuhand Detleva Karstena Rohweddera v roce 1991. Tyto vraždy ovšem nebyly objasněny.

RAF se rozpustila v roce 1998. Pětašedesátiletá Kletteová, 69letý Staub a 55letý Garweg však byli hledaní i v souvislosti s pozdějšími přepadeními transportů peněz. Při prohledání jejího berlínského bytu policie tento týden našla granát i vojenské zbraně.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.