Aktualizace: 23.02.2024 05:50

Madrid – Nejméně čtyři lidé zahynuli při požáru, který ve čtvrtek zachvátil vícepodlažní bytový komplex ve Valencii na jihovýchodě Španělska. S odvoláním na záchranáře o tom dnes informovala agentura AFP. Nejméně 14 lidí bylo zraněno, dalších 19 lidí se pohřešuje, napsal list El País. Zatím není jasné, co požár způsobilo.

„Můžeme potvrdit, že jsou na místě čtyři mrtví,“ řekl novinářům zástupce ředitele regionálního odboru pro mimořádné události Jorge Suárez Torres. Úřady podle něj pracují s rodinami pohřešovaných, aby zjistili, kde se nacházeli v době, kdy budovu zachvátily plameny.

Podle španělských médií těla mrtvých pomohly najít drony. Hasiči mohou kvůli vysokým teplotám pracovat pouze mimo budovu, dodal Suárez.

Lékaři ošetřili 14 lidí včetně sedmiletého dítěte s různými stupni zranění, 12 lidí bylo převezeno do nemocnic. Šest z nich jsou hasiči.

Požár propukl ve čtvrtek okolo 17:30 a plameny živené silným větrem rychle, zhruba za půl hodiny zachvátily celou 14podlažní budovu. Shořela i přilehlá druhá část bytového komplexu, vystavěného v roce 2008, která má 12 pater. Oheň se rozhořel v sedmém patře. Podle El País je v domě 138 bytů, které mohlo obývat až 450 lidí.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.