Aktualizace: 21.01.2024 13:25

Kyjev – Nejméně 25 lidí zahynulo a dalších 20 bylo zraněno při ostřelování Doněcku. Na platformě Telegram to uvedl Denis Pušilin, Moskvou dosazený šéf části okupované ukrajinské Doněcké oblasti. Za úder jsou podle něj zodpovědné ukrajinské ozbrojené síly. Kyjev se k události nevyjádřil a zahraniční agentury uvedly, že tvrzení úřadů nelze bezprostředně ověřit.

Útok mířil na tržnici na doněckém předměstí Tekstilščik, uvedl Moskvou dosazený starosta okupovaného východoukrajinského města Alexej Kulemzin. Místo je běžně plné lidí a nachází se tam mnoho obchodů, dodal.

Na místě stále pracují záchranné složky, uvedl Pušilin. Mezi zraněnými jsou podle něj dvě děti. Někteří ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Na sociálních sítích se podle ruskojazyčného serveru BBC objevily záběry poničených budov a aut a těl ležících v ulicích, podobné snímky na místě pořídili fotografové agentury Reuters. Předběžná data podle Pušilina ukazují na útok dělostřeleckou municí ráže 152 a 155 milimetrů.

Doněck, který leží asi 20 kilometrů od frontové linie současné války ruských invazních armád proti Ukrajině, je pod kontrolou proruských separatistů zodpovídajících se Moskvě od roku 2014.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.