Aktualizace: 23.06.2024 21:32

Strakonice – Dva motocyklisté zahynuli odpoledne na Strakonicku při srážce auta a tří motocyklů. Havárie se stala na silnici 141 mezi Bavorovem a Strakonicemi. Automobil se střetl nejprve s protijedoucím karavanem, za nímž jeli tři motorky, které automobil srazil. Novináře o tom informovala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

„Řidič vozidla značky Volkswagen se postupně srazil se všemi motocykly,“ uvedla. Střet nepřežili motocyklisté ve věku 46 a 30 let. Jeden řidič motorky zemřel před příjezdem záchranářů. „U druhého motocyklisty došlo v důsledku úrazového mechanismu také k selhání životních funkcí. Záchranáři poskytli muži profesionální resuscitační péči, bohužel oživit se jim ho navzdory maximálnímu úsilí nepodařilo,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtová. Dodala, že třetí motorkář skončil se zraněním ruky v nemocnici. Řidič auta utrpěl lehčí zranění.

Nehoda se stala v 16:30 ve směru z Bavorova do Vodňan. Bližší podrobnosti tragické události policisté vyšetřují, uvedla mluvčí.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.