Aktualizace: 24.06.2024 00:09

Karlovy Vary – Druhým dnem bude pokračovat prezident Petr Pavel v návštěvě Karlovarského kraje. Setká se s vedením kraje a s představiteli obcí. Na závěr vystoupí na tiskové konferenci. Už v neděli Pavel absolvoval debatu s občany v karlovarském Grandhotelu Ambassador.

Prezident se ráno setká s představiteli Karlovarského kraje na krajském úřadě v Karlových Varech. Poté odjede do Kraslic, kde bude se starosty obcí a měst z kraje mluvit o sociálních problémech regionu, chudobě a také o vzdělávání. Odpoledne se přesune do Mariánských Lázní, kde je plánovaná závěrečná tisková konference.

Minulý týden prezident navštívil Ústecký kraj. Karlovarský kraj, stejně jako Ústecký, patří mezi strukturálně postižené regiony, jejichž ekonomika byla ovlivněná těžbou uhlí, ale i sociálními problémy, jako jsou zadluženost obyvatel, nízká vzdělanostní úroveň i nízký HDP na obyvatele. V Karlovarském kraji lidé dlouhodobě berou nejnižší průměrné mzdy v Česku. V prvním letošním čtvrtletí kupříkladu pobírali lidé v kraji měsíčně v průměru přes 37.000 korun, což bylo o 6800 korun pod celorepublikovým průměrem a o 19.300 korun méně než v hlavním městě.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.