Aktualizace: 22.02.2024 09:05

Praha – Listopadový incident před vyhlašováním ankety Český slavík, při němž muž posypal zpěváka Jana Bendiga moukou a vykřikoval při tom rasistické urážky, byl zinscenovaný. S odkazem na mluvčího pražské policie Richarda Hrdinu o tom informovala televize CNN Prima News v pořadu Showtime. Za podvrh hrozí oběma aktérům pokuta až 50.000 korun.

„Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extrémismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50.000 korun,“ řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Bendigův manažer a partner Lukáš Rejmon zinscenování scénky zatím vyvrací. O tom, že policie potvrdila, že scéna byla domluvená, nevěděl. Redakci pořadu řekl, že žádné takové informace nemá.

Incident se stal 24. listopadu před vyhlášením ankety. Bendiga podle serveru Super.cz zasypal moukou neznámý muž a počastoval ho rasistickými nadávkami. Zpěvák se následně odebral do zákulisí, podle Rejmona se Bendig psychicky zhroutil, čekalo ho přitom vystoupení s Monikou Bagárovou.

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.