Aktualizace: 14.05.2024 11:48

Praha/Ostrava – Policie v Praze a Ostravě za první čtyři dny hokejového mistrovství světa zaznamenala tři stovky falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek na zápasy. Škoda je zhruba 700.000 korun. Vyplývá to z oznámení policie na sociální síti X a informací od moravskoslezské policejní mluvčí Pavly Jirouškové.

„Za první čtyři dny jsme přijali na kontaktním místě u pražské arény oznámení týkající se více než 270 falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek s celkovou škodou za přibližně 600.000 korun,“ uvedla policie na síti X. Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová už dříve uvedla, že oběťmi podvodů jsou většinou Češi a lidé, kteří kupují vstupenky na více zápasů šampionátu.

V Ostravě policie zaznamenala 29 falešných vstupenek na zápasy hokejového mistrovství světa, škoda je zhruba 90.000 korun, řekla ČTK Jiroušková. „Jedná se většinou o vstupenky na slovenské zápasy,“ dodala.

Na neplatnou vstupenku lidi upozorní turniket, následně je organizátoři odkážou na reklamace. Tam jim obsluha ze systému vytiskne potvrzení pro policii, ze kterého se dozví, jestli šlo o opakovaně prodanou a už použitou vstupenku nebo o falešnou. Před pražskou O2 arenou parkuje speciální vůz, v němž se neplatnými vstupenkami zabývají policejní odborníci na kyberkriminalitu. Podobné opatření je také u ostravské Ostravar Arény.

Hokejový šampionát začal v pátek 10. května, zakončí ho zápasy o medaile v neděli 26. května.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.