Aktualizace: 19.01.2024 15:00

Brno – Policie v kauze kolem pískovny v Brně-Černovicích obvinila další dva lidi a také firmu, dohromady stíhá devět lidí a tři firmy. Viní je mimo jiné z účasti na organizované zločinecké skupině, legalizace výnosů z trestné činnosti, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky či z přijetí úplatku. ČTK to dnes řekl náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Radek Bartoš. Policisté ve věci zasahovali v Brně v druhé půli října 2022, a to například na magistrátu.

Ve věci policie původně stíhala sedm lidí a dvě firmy, mezi tehdy obviněnými byli například bývalý tajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný, podnikatel Michal Horký a nyní už bývalí jednatelé pískovny a bývalí zastupitelé městské části Černovice Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL). O dalšího člověka a firmu se počet obviněných rozrostl podle Bartoše loni na podzim, o dalšího obviněného v polovině loňského prosince. „Žádný z obviněných není ve vazbě,“ doplnil Bartoš.

Policisté ve věci zasahovali v Brně v druhé půli října 2022, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie pak obvinila dotyčných sedm lidí a dvě firmy, Hladíka nikoli.

Dva týdny před tím policisté zasahovali v Brně ohledně možných machinací s byty v části Brno-střed. Zadrželi tehdy osm lidí. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci tehdy zahájilo trestní stíhání dotyčných pro účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatků ve prospěch skupiny a pro zneužití pravomoci úřední osoby. NSZ loni v únoru zrušilo stíhání dvou z nich, následně policie ale ve věci začala stíhat další tři lidi.

V listopadu 2022 následovala třetí kauza, volně související s předchozími případy, kdy kriminalisté podezírali z neoprávněného nakládání s nebytovými prostory v domě na Hlinkách v Brně dvě ženy. NSZ loni v únoru jejich stíhání zrušilo, policie dotyčné ale následně znovu obvinila, s nimi ještě dva další lidi.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.