Podnikatel Jan Čermák plně ovládl společnost Empresa Media, která z 99 procent vlastní a provozuje TV Barrandov. Čermák, nebo jedna z jeho společností, získal od Jaromíra Soukupa zbývajících padesát procent Empresy. Vyplývá to z údajů Evidence skutečných majitelů. Soukup ale pro Deník N uvedl, že jde o chybu. „Je to stále stejné: 50 procent na 50 procent,“ řekl Deníku N.

Kupní cena není známa. Podíl v mediální agentuře Médea si Soukup podle výpisu z evidence ponechal. Čermák již od podzimu loňského roku v Emprese vlastnil poloviční podíl a zajišťoval provozní financování televize, nyní je v evidenci veden jako stoprocentní vlastník.

Soukup však pro Deník N uvedl, že situace taková není. „Říkám vám, jak to je, tedy 50/50,“ napsal redakci. „Je tam nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka,“ doplnil a zároveň vyloučil, že by Čermák převzal jeho podíl v TV Barrandov bez jeho vědomí.

Čermák již dříve uvedl, že skupinu čeká reorganizace, stabilizace a ozdravení hodnotných aktiv, zejména televize a časopisů s tím, že cílem projektu je ve střednědobém horizontu prodej novému strategickému vlastníkovi.

Barrandov Televizní Studio získalo na konci letošního února tříměsíční ochranu před věřiteli, kterým v té době dlužilo 991 milionů korun. Následně v březnu soud schválil moratorium i pro firmu Media Master, která zajišťuje reklamu pro programy televize Barrandov.

Barrandov TS v současnosti vysílá televizní programy TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov. Ty měly v dubnu podle měření Asociace televizních organizací podíl na sledovanosti 2,2 procenta mezi diváky staršími patnácti let. Empresa Media vedle provozu Barrandov TS vydává časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.