Na ukrajinské město Oděsa v noci na sobotu zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších je zraněno. Úřady se obávají, že další obyvatelé domu jsou pod sutinami, informují ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

„Nejméně dva lidé zahynuli, jejich těla vyprostili ze sutin záchranáři,“ napsal na sociální síti Telegram ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko. „Hustě obydlená čtvrť. Je to prostě hrůza. Na místě pracují záchranáři, městská a pohotovostní služba. Odklízejí se trosky,“ informoval předtím starosta tohoto přístavního města Hennadij Truchanov.

Na záběrech z místa na sociálních sítích je vidět panelový dům, jehož několikapatrová boční část se zřítila.

Zraněných je podle různých údajů šest až sedm, včetně těhotné ženy a tříletého dítěte. Dalších sedm lidí se pohřešuje, nejsou v kontaktu se svými blízkými.

Ukrajinské letectvo informovalo, že Rusko v noci na sobotu vyslalo na Ukrajinu 17 dronů, z nichž se jich 14 podařilo sestřelit. Na Oděskou oblast zaútočilo osm dronů, protiletecká obrana jich podle ukrajinské armády zničila sedm; osmý zasáhl devítipatrovou budovu.

Jednu oběť si vyžádal nálet bezpilotních letounů také v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Zahynul tam starší muž, když jeho dům zasáhl dron.

Rusko oznámení ukrajinských úřadů a armády nijak nekomentovalo. Zprávy o počtu vyslaných či zničených dronů nelze ve válečných podmínkách bezprostředně nezávisle ověřit.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.