Aktualizace: 2.03.2024 20:51

Kyjev – Na ukrajinské město Oděsa v noci na dnešek zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. O život přišlo osm lidí, včetně dvou dětí, a několik jich je zraněno. Další lidé mohou ještě být pod sutinami, záchranné práce pozdě odpoledne pokračovaly. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Ukrajinský prezident volodymyr Zelenskyj uvedl, že mezi mrtvými jsou kojenec a dvouleté dítě. Mezi zraněnými je pak tříletá holčička. Záchranáři pokračují v hledání dalších lidí pod troskami.

„Hustě obydlená čtvrť. Je to prostě hrůza. Na místě pracují záchranáři, městská a pohotovostní služba. Odklízejí se trosky,“ uvedl předtím starosta tohoto přístavního města Hennadij Truchanov.

Na záběrech z místa na sociálních sítích byl vidět panelový dům, jehož několikapatrová boční část se zřítila.

Ukrajinské letectvo informovalo, že Rusko v noci na dnešek vyslalo na Ukrajinu 17 dronů, z nichž se jich 14 podařilo sestřelit. Na Oděskou oblast zaútočilo osm dronů, protiletecká obrana jich podle ukrajinské armády zničila sedm; osmý zasáhl devítipatrovou budovu.

Jednu oběť si vyžádal nálet bezpilotních letounů také v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Zahynul tam starší muž, když jeho dům zasáhl dron.

Rusko oznámení ukrajinských úřadů a armády nijak nekomentovalo. Zprávy o počtu vyslaných či zničených dronů nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.