Aktualizace: 2.03.2024 07:56

Kyjev – Útok drony na ukrajinskou Oděsu vedl v noci na dnešek ze zřícení části několikapodlažní bytové budovy. Jeden člověk přišel o život a několik dalších je zraněno. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a agentura Ukrinform.

„Nejméně dva lidé zahynuli, jejich těla vyprostili ze sutin záchranáři,“ napsal na komunikační síti Telegram ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko. „Hustě obydlená čtvrť. Je to prostě hrůza. Na místě pracují záchranáři, městská a pohotovostní služba. Odklízejí se trosky,“ uvedl předtím starosta tohoto přístavního města Hennadij Truchanov.

Na záběrech z místa na sociálních sítích je vidět panelový dům, jehož několikapatrová boční část se zřítila.

Zraněných je podle různých údajů šest až sedm, včetně těhotné ženy a tříletého dítěte. Dalších sedm lidí se pohřešuje, nejsou v kontaktu se svými blízkými.

Ukrajinské letectvo informovalo, že Rusko v noci na dnešek vyslalo na Ukrajinu 17 dronů, z nichž se jich 14 podařilo sestřelit. Na Oděskou oblast zaútočilo osm dronů, protiletecká obrana jich podle ukrajinské armády zničila sedm; osmý zasáhl devítipatrovou budovu.

Jednu oběť si vyžádal nálet bezpilotních letounů také v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Zahynul tam starší muž, když jeho dům zasáhl dron.

Rusko oznámení ukrajinských úřadů a armády nijak nekomentovalo; zprávy o počtu vyslaných či zničených dronů nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.