Aktualizace: 9.05.2024 10:17

Praha – Z kádru hokejové reprezentace vypadl den před startem domácího mistrovství světa po příjezdu Davida Kämpfa z Toronta jiný útočník Pavel Kousal. Kämpf už se dnes zapojil do tréninku s týmem a kouč Radim Rulík počítá s jeho nasazením do pátečního utkání s Finskem.

Kousal odehrál během sezony v dresu národního týmu sedm utkání, jednou skóroval a přidal čtyři nahrávky. O možnost zahrát si premiérově na MS ale sparťanský útočník ještě úplně nepřišel. Rulík ho požádal, aby byl připravený v roli náhradníka, i když se nemůže dál připravovat s mužstvem.

„Jsem s ním domluvený, že neodjede na dovolenou a bude v případě potřeby připravený. Protože může nastat situace jako třeba na loňském šampionátu, kdy byl dodatečně kvůli zraněním hráčů povoláván třeba Radan Lenc,“ uvedl Rulík.

Před rokem na MS v Tampere a Rize vypadli Čechům kvůli zraněním hned v úvodu turnaje klíčoví útočníci Filip Chytil s Lukášem Sedlákem. Nahradili je Lenc a Radim Zohorna. „Nikdy nevíte, co zápasy přinesou. Půjdeme v nich na hranici sebeobětování a obětavosti. A to může přinést zranění,“ řekl Rulík.

V týmu je nyní 25 hráčů – tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. Devětadvacetiletý Kämpf se připojil jako poslední poté, co Maple Leafs vypadli v 1. kole bojů o Stanley Cup v NHL po sedmizápasové sérii s Bostonem. Držitel bronzu z MS 2022 v Tampere odehrál v základní části 78 zápasů a připsal si 19 bodů (8+11). Za sedm startů v play off přidal gól.

Hlavní kouč avizoval, že na soupisku před prvním utkáním neplánuje vedení týmu zapsat všech 22 hráčů do pole. „Necháme si prostor pro to, co se stane v NHL. Ať už jde o Carolinu (Martin Nečas), nebo Boston (David Pastrňák, Pavel Zacha),“ uvedl Rulík.

Volná místa na soupisce si chce ponechat minimálně dvě. „Ne-li tři, ale to se všechno rozhodne v následujících dnech. Chceme ale hned zapsat 12 útočníků, bude důležité hrát s Finy na čtyři lajny. Teď je jen otázka, jestli pro první zápas napíšeme všech osm obránců, nebo jen sedm,“ řekl Rulík.

Zápas proti Finsku začne v pátek ve 20:20.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.