Lidé v Rusku začínají přinášet květiny k památníkům obětí politických represí na počest opozičního politika Alexeje Navalného. Píše to list Novaja gazeta na platformě Telegram. Server Meduza uvádí, že v Novosibirsku policisté uzavřeli památník obětem politických represí, přičemž podle tvrzení policie tam byla nahlášena bombová hrozba.
0:24

Navalného ukazují poslední záběry ze soudu před pár dny | Video: Telegram/sotavisionmedia

První pietní místa se začala objevovat v Kazani, Novosibirsku a Uljanovsku – ve všech třech městech lidé nosí květiny k pomníkům obětem politických represí, píše Novaja gazeta s odkazem na portál RusNews. V Uljanovsku lidé v civilu květiny okamžitě odnášejí a fotí si ty, kteří je přinesli, popisuje Meduza s odvoláním na portál 7×7.

V Tomsku začali po oznámení smrti Navalného přinášet květiny k památníku nazvanému Kámen smutku. Dorazila i policie, zatím nikoho nezadržela, vyplývá ze zpráv ruských médií.

V Nižním Novgorodu lidé přinesli květiny k památníku novinářky Iriny Slavinové, která se v roce 2020 upálila před pobočkou ministerstva vnitra poté, co policie prohledala její byt. Květiny se objevují také v Belgorodu nebo Barnaulu, píše Meduza. Tento server také upozornil, že se dnes odpoledne chystá shromáždění na památku Navalného před ruským velvyslanectvím v estonské metropoli Tallinnu, před ruskou ambasádou v polské Varšavě nebo v Praze.

Také v Berlíně je naplánováno několik akcí s ohledem na oznámenou smrt Navalného, první lidé se nyní shromažďují u ruské zastupitelské kanceláře, píše deník Bild na Telegramu, kde zveřejnil také několik snímků.

Lidé v Rusku začínají přinášet květiny k památníkům obětí politických represí na počest Navalného.

Lidé v Rusku začínají přinášet květiny k památníkům obětí politických represí na počest Navalného. | Foto: Reuters

Video: Pohublý Navalnyj u ruského soudu (19. 6. 2023)

Pohublý Navalnyj u ruského soudu (19. 6. 2023) | Video: Associated Press

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.