Aktualizace: 2.03.2024 09:55

Petrohrad (Rusko) – Západoruským Petrohradem dnes ráno otřásla exploze, poškozeny jsou dvě budovy. Podle serveru Fontanka tam do vícepodlažního bytového domu narazil dron. O blíže neurčeném incidentu v Krasnogvardějském rajónu, který se rozkládá na východ od centra, informoval i petrohradský gubernátor Alexandr Beglov, podle kterého úřady záležitost vyšetřují. O dronu se nezmínil, podotýká ruskojazyčný server BBC.

Obyvatelé Petrohradu brzy ráno hlásili záblesk, který zachytili i kamery ve městě, následovaný hlasitým třeskem. Na záběrech pořízených agenturou Reuters na místě je vidět poškozenou fasádu budovy, vysklená okna, poškozené balkony a zem posetou rozbitým sklem a sutinami.

„Nejdřív jsem uslyšela pískot, protože jsem zrovna otevřela okno, a pak prasknutí a plameny. Celý byt se naplnil kouřem,“ popsala situaci agentuře Reuters obyvatelka jednoho z poškozených domů, která se představila jako Jelena. Exploze podle ní nastala po 07:00 místního času (05:00 SEČ).

„Nejsou žádné oběti. Poškozeno bylo sklo na balkonech dvou domů. Obyvatelé zasažených bytů byli evakuováni,“ uvedl Beglov na síti Telegram, aniž se zmínil o původu exploze.

Fontanka hovoří o jednom bezpilotním letounu, který narazil do druhého patra vícepodlažní budovy. Šest lidí muselo vyhledat lékařskou pomoc, uvedl server.

Rusko už více než dva roky vede válku s Ukrajinou, na jejíž území pravidelně útočí bezpilotními letouny i střelami. Kyjev na oplátku podniká útoky na ruské území, zejména příhraniční Belgorodskou oblast. Cílem útoků, které ukrajinská média přisuzují ukrajinské armádě, se stala několikrát i Leningradská oblast, kde leží Petrohrad, i město samotné.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.