Aktualizace: 4.05.2024 17:17

Madrid – Tenista Adam Pavlásek se na turnaji Masters v Madridu prvního titulu na okruhu ATP nedočkal. Český deblový specialista s Uruguaycem Arielem Beharem ve finále čtyřhry podlehli debutující americko-australské dvojici Sebastian Korda, Jordan Thompson 3:6, 6:7. Polka Iga Šwiateková vyhrála poprvé antukový turnaj v Madridu. Světové jednička ve finále zdolala dvojnásobnou šampionku Bělorusku Arynu Sabalenkovou po více než tříhodinovém boji 7:5, 4:6, 7:6 a obhájkyni titulu oplatila prohru z loňského finále. Jedinou trojnásobnou šampionkou ve španělské metropoli tak zůstala Petra Kvitová, která turnaj ovládla v letech 2011, 2015 a 2018.

Pavlásek dosud trofeje sbíral jen na challengerech, na nichž uspěl osmkrát, a turnajích ITF. Na elitním okruhu ATP si o titul zahrál jen jednou, vloni v Antverpách právě s Beharem. Ve španělské metropoli postupem do finále zaznamenali zatím nejcennější výsledek.

Korda s Thompsonem v Madridu pro start v hlavní soutěži čtyřhry získali jedno z míst rezervované pro singlisty a řadou deblistů kritizovanou kvótu využili na maximum. Syn českého grandslamového šampiona Petra Kordy si na okruhu ATP zahrál finále poprvé v kariéře a získal první titul. Thompson, jenž obvykle nastupuje s krajanem Maxem Purcellem, se z deblové trofeje radoval pošesté a letos už počtvrté.

Šwiateková získala premiérový titul v Madridu, Sabalenkové odvrátila mečboly

Dvaadvacetiletá Šwiateková získala 20. titul v kariéře a třetí v sezoně. Zároveň madridským triumfem zkompletovala sbírku trofejí ze všech největších evropských antukových turnajů. Tisícovku v Římě vyhrála už dvakrát stejně jako halový WTA500 ve Stuttgartu, na grandslamovém Roland Garros zvítězila dokonce třikrát.

V desátém vzájemném utkání získala Šwiateková za hodinu úvodní set, ve druhém ale běloruská tenistka vyrovnala a v rozhodující sadě měla blíže k vítězství. Ve dvanáctém gamu však neproměnila dva mečboly a ke slovu přišel tie-break. V něm promarnila i třetí mečbol, Šwiateková pak naopak svou druhou šanci využila a Sabalenkovou posedmé porazila.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Muži (dotace 9,249.713 eur):

Čtyřhra – finále:

Korda, Thompson (USA/Austr.) – Pavlásek, Behar (ČR/Urug.) 6:3, 7:6 (9:7).

Ženy (dotace 7,679.965 eur):

Dvouhra – finále:

Šwiateková (1-Pol.) – Sabalenková (2-Běl.) 7:5, 4:6, 7:6 (9:7).

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.