Aktualizace: 13.02.2024 15:04

Praha – Prezident Petr Pavel dnes poobědval s premiérem Petrem Fialou (ODS). Jednali o ekonomickém výhledu České republiky nebo o bezpečnostní situaci na Blízkém východě a na Ukrajině. Na sociální síti X to uvedla prezidentská kancelář. Podle Fialy se politici shodli na potřebě dodržování spojeneckých závazků v Severoatlantické alianci (NATO) a investování do bezpečnosti země. Informoval o tom na téže síti.

Hrad uvedl, že šlo o pravidelnou a plánovanou schůzku. Naposled spolu prezident s premiérem i s manželkami poobědvali 3. ledna, tehdy to ale bylo spíše společenské setkání. Předtím Pavel obědval s Fialou také koncem října, tématy byly situace na Blízkém východě, vládní konsolidační balíček, státní rozpočet nebo energetická bezpečnost.

„S panem prezidentem jsme se na pravidelném obědě bavili o ekonomickém výhledu Česka na rok 2024 a mluvili jsme také o současné bezpečnostní situaci ve světě – především na Blízkém východě a na Ukrajině,“ uvedl Fiala. „Shodli jsme se na tom, že je potřeba dodržovat spojenecké závazky v NATO a investovat do naší bezpečnosti,“ dodal.

Dnes Pavel na Pražském hradě přijme také ministryni obrany Janu Černochovou (ODS).

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.