Partyzánské hnutí Ateš zaútočilo na jednu z hlavních železničních tratí spojující Rusko a Doněckou oblast. O sabotáži železnice, kterou Rusové používají k přepravě vojenské techniky a vojáků na Ukrajinu, partyzáni informovali na sociální síti Telegram, kde zveřejnili i video z akce.
0:31

Partyzáni zaútočili na klíčovou železnici spojující Rusko s Doněckou oblastí | Video: Telegram/Ateš

„Náš agent zapálil reléovou skříň (součást zabezpečovacího systému, zařízení nezbytné pro bezpečný provoz železnic – pozn. red.) na trati Rostov na Donu – Mariupol. Tentokrát poblíž osady Šachty,“ napsali partyzáni na Telegramu. 

Ateš informoval také o tom, že počet sabotážních akcí se bude zvyšovat. „Příslušníci ruské armády by neměli ani na minutu polevit, naše odplata za vaše zločinné činy bude strašlivá,“ uvedlo hnutí. 

Začátkem tohoto měsíce partyzáni, jejichž členy jsou jak Ukrajinci, tak Rusové, oznámili, že jeden z nich vyhodil do povětří železniční trať poblíž ruského města Jekatěrinburg, vzdáleného od Ukrajiny asi 1600 kilometrů. Trať sloužila k přepravě severokorejské munice pro ruskou invazi na Ukrajinu.

Mluvčí Ateše sdělil deníku Kyiv Post, že sabotážní čin provedl ruský agent pracující pro partyzánské hnutí, navíc odmítl být odměněn, protože pracuje z ideologických důvodů. „Rádi bychom znovu připomněli, že k výbuchům na železnici bude docházet ještě častěji, dokud se bude převážet munice,“ uvedli partyzáni.

Rusové posílají na smrt i stovky vojáků za den. Zdánlivě nesmyslná taktika funguje (celý článek s videem zde)

„Velitel nám řekl, že se máme zítra vrátit na frontu, i když jsme zraněni,“ říkají ruští vojáci | Video: Twitter/Anton Gerashchenko

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.