Aktualizace: 21.01.2024 10:12

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) – Parkoviště v horském sedle u Šerlichu v Orlických horách dnes stejně jako v sobotu zaplnila auta turistů a lyžařů. Policisté musí řídit dopravu. Obtížná situace je i v dalších zimních střediscích v Krkonoších a Orlických horách, policisté provoz regulují i ve Špindlerově Mlýně, řekla ČTK mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, kudy prochází důležitá silnice II/311 Deštné – Orlické Záhoří, se zaplnila dnes před 9:00. Horské sedlo je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. Parkoviště má nedostatečnou kapacitu. Když se zaplní, řidiči se pokoušejí zaparkovat na místech, kde nemají, podél tranzitní silnice, což může blokovat průjezd autobusů, vozidel silničářů, ale i složek integrovaného záchranného systému.

Na Šerlich kromě masy běžkařů a pěších turistů vyrážejí v posledních letech stále častěji i sjezdaři, kteří z šerlišského sedla míří ke sjezdovkám v nedalekém polském středisku Zieleniec. Policie radí, aby lidé, kteří jedou o víkendech autem na hřebeny v okolí Šerlichu, nechali vozidlo zaparkované v Deštném a odtud využili kyvadlovou autobusovou dopravu.

Na horách v Královéhradeckém kraji se tento týden po návratu mrazivého počasí opět zlepšily podmínky pro lyžování, lyžařská střediska rozšířila provoz. Zlepšily se i podmínky pro běžkaře na hřebenech hor.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.