Aktualizace: 2.03.2024 21:29

New York – Martin Nečas si v dresu Caroliny připsal 19. branku v sezoně NHL, Hurricanes ale po kolapsu v poslední třetině prohráli s hokejisty Winnipegu 3:5. Český útočník otevřel ve druhé části skóre, domácím ale nakonec k výhře nestačilo ani tříbrankové vedení.

Třetí nejproduktivnější Čech v soutěži po bezbrankové úvodní třetině převzal v 31. minutě na modré čáře přihrávku Stefana Noesena, najel si do levého kruhu a prostřelil brankáře Jets. Ještě do přestávky přidala Carolina další dvě branky, v poslední části ale úřadovali už jen hosté.

Po pěti minutách třetí třetiny bylo vyrovnáno 3:3 a vítězný gól dal v 57. minutě Sean Monaham. Skóre pak jedenáct sekund před koncem zpečetil druhou brankou v zápase Nino Niederreiter.

NHL:

Carolina – Winnipeg 3:5 (0:0, 3:0, 0:5)

Branky: 31. Nečas, 36. Teräväinen, 40. Aho – 44. a 60. Niederreiter, 42. Connor, 46. Scheifele, 57. Monahan. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.876. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Monahan (oba Winnipeg), 3. Aho (Carolina).