Komerční prezentace Aktual.: 19.10.2024 08:24

New York – Martin Nečas gólem a asistencí zajistil Carolině vítězství 4:1 nad Pittsburghem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Naopak čeští brankáři v NHL výhru neslavili: Lukáš Dostál sice předvedl 45 zákroků, ale s Anaheimem podlehl domácímu Coloradu 3:4 v prodloužení. Vítek Vaněček ze San Jose nastoupil ve 22. minutě za stavu 1:5 a už nezabránil vysoké porážce 3:8 od Winnipegu.

Mistr světa z Prahy Nečas rozhodl zápas v Pittsburghu v 27. minutě. Z levého kruhu zamířil v přesilové hře přesně do horního rohu a brankáři Joelu Blomqvistovi nedal šanci. Mohl tak oslavit první trefu v sezoně, na kterou už domácí nenašli odpověď. Navíc si Nečas připsal asistenci u třetího gólu obránce Shaynea Gostisbeherea, opět v početní výhodě.

Dostál se v brance Anaheimu představil potřetí v sezoně a poprvé neslavil výhru, ačkoliv měl 45 úspěšných zákroků a podruhé byl třetí hvězdou utkání. Ducks dlouho vedli 2:1, jenže v poslední třetině zavelel k obratu Avalanche dvěma brankami Ross Colton. Troy Terry sice 13 sekund před koncem řádné hrací doby poslat utkání do prodloužení, v něm však bod navíc vystřelil Coloradu Nathan Mackinnon. Útočník vítězného týmu Ivan Ivan odehrál osm minut a měl čtyři střely.

Další gólman Vaněček nenastoupil jako jednička v utkání San Jose na ledě Winnipegu, ale zkraje druhé části vystřídal MacKenzieho Blackwooda, protože měl na kontě už pět obdržených branek. Vaněček od stavu 1:5 inkasoval třikrát a Sharks prohráli vysoko 3:8. Útočníci Winnipegu Vladislav Naměstnikov a Cole Perfetti zaznamenali po čtyřech bodech. Jets zůstali po čtyřech zápasech neporaženi.

Výsledky NHL

Pittsburgh – Carolina 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 13. D. O’Connor – 14. Blake, 27. Nečas, 38. Gostisbehere (Nečas), 51. Roslovic. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.074. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Blake (oba Carolina), 3. O’Connor (Pittsburgh).

Winnipeg – San Jose 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)

Branky: 10. a 14. Ehlers, 50. a 53. Perfetti, 2. Morrissey, 19. Pionk, 22. Connor, 60. Naměstnikov – 12. Toffoli, 31. Kunin, 51. Zetterlund. Střely na branku: 36:22. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 38:14 minuty, z 18 střel inkasoval třikrát a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 13.422. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Naměstnikov, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).

Colorado – Anaheim 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Branky: 41. a 52. Colton, 21. Mittelstadt, 65. MacKinnon – 7. Carlsson, 20. R. Strome, 60. Terry. Střely na branku: 49:19. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, z 49 střel inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zákroků měl 91,8 procent. Diváci: 18.071. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Colton (oba Colorado), 3. Dostál (Anaheim).

3. Utah 5 3 1 1 20:19 7
4. Minnesota 4 2 2 0 12:10 6
5. St. Louis 5 3 0 2 13:14 6
6. Chicago 5 2 1 2 13:14 5
7. Colorado 5 1 0 4 17:28 2
8. Nashville 4 0 0 4 8:18 0