Aktualizace: 14.05.2024 07:23

New York – Carolina i díky gólu a nahrávce Martina Nečase porazila NY Rangers 4:1 a napodruhé odvrátila konec sezony. Hurricanes v sérii prohrávají 2:3 a před sebou mají domácí šestý zápas. Dallas ve čtvrtém zápase proti Coloradu vyhrál 5:1 a vybojoval si dva postupové mečboly.

První dvě třetiny zápasu mezi NY Rangers a Carolinou se nesly v opatrném duchu. Útočníci se složitě dostávali do střeleckých pozic a když už si šanci vytvořili ztroskotali na spolehlivých brankářích. Jedinou branku v prvních 40 minutách dal v oslabení domácí Jacob Trouba, jenž v obranném pásmu získal puk po zaváhání Sebastiana Aha a v přečíslení 2 na 1 prostřelil Frederika Andersena.

Carolina si své střelecké trápení z prvních dvou třetin plně vynahradila v závěrečném dějství, ve kterém se prosadila hned čtyřikrát a otočila duel na svou stranu. Hurricanes otočili skóre dvěma góly během sedmi minut a v čase 49:56 přidali uklidňující branku na 3:1.

Nečas zpoza branky poslal puk mezi kruhy, tam si ho po teči Jacka Druryho našel Jordan Martinook a potřetí v zápase překonal Igora Šesťorkina. V závěru přidal Nečas gól do prázdné branky a pečetil tak výhru Hurricanes 4:1.

Dallas proti Coloradu opět nastoupil bez Radka Faksy, ve čtvrtém duelu série se ale mohl spolehnout na Wyatta Johnstona. Útočník, který dnes slaví jednadvacáté narozeniny, vstřelil dvě branky a potvrdil svou pozici nejlepšího střelce týmu. Se sedmi přesnými trefami je dokonce třetím nejlepším kanonýrem celého play off.

Stars vyhráli 5:1 a přiblížili se postupu do konferenčního finále. Pokud sérii dotáhnou do vítězného konce, čeká je jeden z dvojice Edmonton, Vancouver.

2. kolo play off NHL:

Východní konference – 5. zápas:

New York Rangers – Carolina 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky: 27. Trouba – 44. J. Staal, 47. J. Kuzněcov, 50. Martinook (Nečas), 57. Nečas. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Staal, 3. Martinook (všichni Carolina). Stav série: 3:2.

Západní konference – 4. zápas:

Colorado – Dallas 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 33. Mittelstadt – 16. a 26. W. Johnston, 32. Heiskanen, 50. Dadonov, 59. Steel. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18.123. Hvězdy zápasu: 1. W. Johnston, 2. Heiskanen, 3. J. Robertson (všichni Dallas). Stav série: 1:3.