Komerční prezentace Aktual.: 4.10.2024 20:41

Řím – Fotbalisté Neapole porazili v předehrávce 7. kola italské ligy 3:1 nováčka Como a zůstanou přes reprezentační přestávku v čele tabulky. Před víkendovými zápasy vedou svěřenci trenéra Antonia Conteho o čtyři body před Juventusem, s nímž v předminulém kole hráli ve šlágru Serie A bez branek.

Neapol nasměroval k pátému vítězství v sezoně hned v první minutě po přihrávce Romelua Lukakua letní posila z Manchesteru United Scott McTominay. Comu, které vede bývalý Conteho svěřenec z Chelsea Cesc Fábregas, se podařilo krátce před přestávkou díky střele Gabriela Strefezzy zpoza vápna srovnat, ale po pauze už skórovala jen Neapol.

V 53. minutě proměnil penaltu prudkou střelou doprostřed branky Lukaku. Belgický kanonýr se v závěru podílel i na třetím gólu svého mužstva, v 86. minutě vyslal chytře za obranu Davida Nerese.

Como, které v minulých dvou kolech zaznamenalo první výhry v sezoně, zůstalo v tabulce desáté.