Komerční prezentace Aktual.: 30.09.2024 00:24

Řím – Fotbalisté Neapole v 6. kole italské ligy porazili Monzu 2:0 a posunuli se do čela tabulky. Lazio Řím vyhrálo 3:2 na půdě FC Turín, který tak přišel o první místo.

Neapol zatím ztratila body porážkou ve Veroně a remízou na hřišti Juventusu, na domácím trávníku je však stoprocentní. Proti Monze rozhodla již v prvním poločase. Skóre otevřel Politano a druhý gól přidal Kvaracchelia.

Neapol má k dobru bod na druhý Juventus. Monza zůstala bez výhry s bilancí tří bodů předposlední.

FC Turín v nastavení dramatického duelu s Laziem vstřelil kontaktní gól, první porážku v ligové sezoně už ale neodvrátil. Lazio se díky třetí výhře přiblížilo svému soupeři na jeden bod. K jeho lídrům patřili autor jediného gólu v prvním poločase Guendouzi s Tavaresem, bývalí hráči londýnského Arsenalu.

Druhou výhru v soutěži si připsal AS Řím, v závěru utkání s Benátkami se o ni trefou na 2:1 postaral Pisilli. O bod méně než římský tým má Como, které zaznamenalo první domácí výhru v sezoně. V utkání s Veronou (3:2) se o ni dvěma góly nejvíce zasloužil útočník Cutrone.

Italská fotbalová liga – 6. kolo:

FC Turín – Lazio Řím 2:3 (67. Adams, 90.+2 Coco – 8. Guendouzi, 60. Dia, 89. Noslin), AS Řím – Benátky 2:1 (75. Cristante, 83. Pisilli – 44. Pohjanpalo), Como – Hellas Verona 3:2 (43. a 72. Cutrone, 89. Belotti – 53. Lazovič z pen., 90.+4 Lambourde), Empoli – Fiorentina 0:0, Neapol – Monza 2:0 (22. Politano, 34. Kvaracchelia).