Aktualizace: 7.05.2024 14:07

Praha – Na každý hrací den hokejového mistrovství světa bude dohlížet zhruba 1200 policistů, z toho 700 v Praze a 500 v Ostravě. V hlavním městě budou muset souběžně řešit i fotbalovou ligu či koncert kapely Rammstein, v Ostravě očekávají příjezd množství fanoušků z Polska a Slovenska. Na tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch, který bude bezpečnostním opatřením velet.

Lerch zopakoval, že bezpečnostní štáb nezaznamenal konkrétní riziko ohrožení akce ze strany teroristů či extremistů. Ve srovnání s šampionátem konaným v roce 2015 museli policisté nově zareagovat například na rozšíření dronů – nad oběma hokejovými arénami bude bezletová zóna a antidronová ochrana. Šéf pražského organizačního výboru mistrovství Petr Bříza zmínil, že pořadatelé věnovali zvýšenou pozornost systému akreditací, o které projevilo zájem 10.000 žadatelů.

Policisté měli v hokejových halách i několik cvičení včetně simulované situace s aktivním útočníkem. Po prosincové střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zvažoval bezpečnostní štáb, zda není potřeba změnit přípravu policistů na akci, podle Lercha se ale shodl na tom, že jsou připraveni dostatečně. Okolí stadionů budou hlídat policisté s dlouhými zbraněmi a balistickou ochranou. „Policisté budou opravdu ostražití. Budou předpokládat, že se může stát cokoliv. Apeluji na své podřízené, aby nic nepodceňovali,“ zdůraznil dnes šéf pražské policie Petr Matějček.

Zmínil, že už v sobotu 11. května čeká pražskou policii nejen hokej, ale také fotbalové derby Sparty se Slavií a koncert Rammstein v Letňanech, kde lze očekávat návštěvu až 70.000 lidí. Až bude hokejové mistrovství 26. května vrcholit, hostí hlavní město další dva fotbalové ligové zápasy. V mezičase má už nyní policie nahlášených několik větších akcí včetně shromáždění odborářů.

Mistrovství světa v ledním hokeji se zúčastní 16 týmů, zápasů bude celkem 64. Český výběr odehraje všechna svá utkání v Praze, tým trenéra Radima Rulíka poprvé nastoupí v pátek od 20:00 proti Finsku. Pořadatelé i policisté vyzvali fanoušky, aby co nejvíce využívali městskou hromadnou dopravu, nejezdili ke stadionům auty a dorazili s dostatečným předstihem tak, aby stihli včas projít bezpečnostními kontrolami. Na stadiony je zakázáno vnášet zbraně a ostré předměty, ale například také nadměrné bubny či vuvuzely.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.