Aktualizace: 9.07.2024 09:42

Praha – Provoz na dálnici D1 před Prahou dnes ráno zastavila tragická nehoda, při které auto srazilo a usmrtilo muže prchajícího patrně od vloupání. Při následné hromadné nehodě se zranili další dva lidé. Provoz na dálnici ve směru do hlavního města byl zastavený zhruba tři hodiny. Tvořily se dlouhé kolony. Informovali o tom na síti X policisté a záchranáři. Případ řeší kriminalisté.

Kolize se odehrála po 6:00 na 4,5. kilometru dálnice mezi sjezdem z dálnice na Průhonice a sjezdem na Chodov. „Podle prvotních zjištění přebíhal muž dálnici a srazilo ho vozidlo. Následně přeletěl do protisměru, kde se kvůli tomu srazila další auta,“ uvedla ráno policie na síti X. Později doplnila, že kriminalisté prověřují informaci, že muž přebíhající dálnici utíkal z přilehlého parkoviště, kde se pravděpodobně vloupal do auta.

Záchranáři nejprve informovali o dalších třech zraněných, později ale uvedli, že z místa nehody nakonec odvezli dva pacienty. Zhruba šedesátiletá žena a stejně starý muž utrpěli poranění hrudníku. Policie regulovala provoz a odkláněla auta, která místo nehody objížděla přes čerpací stanici.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.