Aktualizace: 27.01.2024 13:14

Praha – Třiadvacetiletý muž, kterého pražská policie zadržela v pátek kvůli podezření z napadení lidí v Kunratickém lese a z útoku sekerou na ženu v Hostavicích, se přiznal i k vraždě muže, kterého našla v týdnu u Kyjského rybníka. Podle předběžného zkoumání psychiatra muž není v současné době schopen dalších úkonů, proto nebyl zatím obviněn. ČTK to řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policie krátce po zadržení muže informovala, že jej podezírá z pátečního napadení minimálně dvou lidí v Kunratickém lese a ze čtvrtečního útoku na ženu, která šla v Hostavicích po ulici s kočárkem. Současně policisté zjišťovali, zda to nemá souvislost se čtvrtečním nálezem mrtvého muže u Kyjského rybníka. Podle nich totiž místo nálezu bylo vzdušnou čarou jen asi 1,3 kilometru od místa útoku sekerou.

„V průběhu výslechu se zadržený třiadvacetiletý muž přiznal k napadení v Kunratickém lese, napadení ženy s kočárkem a k vraždě u Kyjského rybníka,“ uvedla dnes policejní mluvčí.

Po pátečním útoku v Kunratickém lese skončil v nemocnici sedmdesátiletý muž s tržnými ranami na hlavě a pohmožděninami. Druhý napadený byl podle policie ošetřen na místě. O den dříve převezli záchranáři do nemocnice zhruba třicetiletou ženu, kterou útočník napadl ve Hostavicích. Také utrpěla poranění hlavy, byla podle záchranářů ale mimo ohrožení života.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.