Samice losa zabila na Aljašce muže, který se pokoušel fotografovat její čerstvě narozená mláďata. Zvíře na muže zaútočilo a způsobilo mu smrtelné zranění, uvedla stanice CNN. Jeho syn se nyní snaží přesvědčit obyvatele okolí, že samice pouze chránila mláďata a není nutné organizovat její odstřel.

Sedmdesátiletý Dale Chorman se spolu s dalším mužem vypravil na vycházku nedaleko svého domu ve městě Homer na jihu Aljašky. Objevili samici se dvěma mláďaty, k nimž se Chorman pokusil přiblížit, aby je vyfotil. Losice na něj podle zprávy místní policie zaútočila a kopla ho. Jeho tělo bylo převezeno na pitvu, aby se zjistila přesná příčina úmrtí. Druhý muž vyvázl bez zranění.

Losí samice na Aljašce mohou podle místní správy vážit přes 350 kilogramů a dorůstat výšky více než 180 centimetrů. Pokud u sebe mají mláďata, mohou zaútočit na člověka, který se k nim přiblíží.

„Ten los je v tom zjevně nevině. Sousedům, kteří mají obavy, říkám, aby přestali primitivně chřestit zbraněmi. Není nutné, aby matka těch kopytníků zemřela. Jenom chránila své potomky,“ napsal v prohlášení Chormanův syn Nathan. Uvedl, že jeho otec byl zkušeným znalcem přírody, ale že jej setkání s losí rodinou zaskočilo. Sám by však svůj osud akceptoval, dodal syn.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.