Aktualizace: 16.02.2024 11:30

Mnichov – Centrum Mnichova se kvůli třídenní bezpečnostní konferenci, která dnes za účasti nejvyšších světových představitelů včetně viceprezidentky USA Kamaly Harrisové nebo šéfa čínské diplomacie Wang Ia začíná, změnilo v pevnost. V ulicích bavorské metropole hlídkuje přes 5000 policistů a místo konání významného mezinárodního setkání je neprodyšně uzavřené. Kvůli omezením jezdí městská doprava v centru podle výlukového řádu. S dopravními problémy musí řidiči počítat nejen v historickém jádru města, ale také na městském okruhu a přilehlých dálnicích.

Zcela uzavřeno pro veřejnost je okolí hotelu Bayerischer Hof, kde se koná hlavní část konference. Bezpečnostní uzávěra je rozšířena i na nedaleký hotel Rosewood, kde se rovněž odehrává část jednání a také tiskové konference.

Vstup do uzavřené oblasti je možný pouze s příslušným povolením. Chráněná zóna je uzavřena mobilním hrazením a také skládacími barikádami, které mají zabránit případným útočníkům projet autem. V přístupných, ale střežených zónách se lidé musí připravit na možné prohlídky tašek a zavazadel.

V centru Mnichova je zakázáno používání dronů a do střežené oblasti je zapovězeno zajíždět s elektrickými koloběžkami, které zde lidé nesmí ani odstavovat.

I přes výluky městské dopravy v centru doporučují město i policie používat výhradně hromadnou dopravu kvůli očekávaným komplikacím na silnicích a klíčových příjezdových tepnách. Problémem se pro řidiče mohou stát i krátkodobé uzavírky kvůli usnadnění průjezdu kolon státníků. Policie s posilami hlídkuje nejen v centru Mnichova, ale také na dálničním okruhu a na dálnicích.

U příležitosti konference se ve městě koná řada demonstrací, které potrvají po celý víkend. Již dopoledne se na náměstí Odeonsplatz nedaleko hotelu Bayerischer Hof sešli kritici íránského režimu. Na sobotu byla svolána velká demonstrace odpůrců bezpečnostní konference a Severoatlantické aliance, kteří požadují odzbrojení Západu. V plánu je vytvoření lidského řetězu v centru města. V neděli se podporovatelé Izraele chystají demonstrovat proti antisemitismu a proti terorismu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.