Americký ministr obrany Lloyd Austin byl v neděli převezen do nemocnice kvůli příznakům naznačujícím naléhavý problém s močovým měchýřem, uvedl mluvčí Pentagonu Patrick Ryder. Austinův zdravotní stav je pod drobnohledem od doby, co byl po Novém roce hospitalizován a několik dní o tom nevěděli nejvyšší představitelé USA ani prezident Joe Biden.

Austin byl převezen do vojenského zdravotnického střediska Waltera Reeda. O situaci byl vyrozuměn náměstek ministra obrany, předseda sboru náčelníků štábů, Bílý dům i Kongres, uvedl mluvčí. Ministr do nemocnice odcestoval s prostředky, které mu umožňují pokračovat v práci. O vývoji Austinova zdravotního stavu bude mluvčí průběžně informovat.

Sedmdesátiletý Austin na začátku ledna strávil čtrnáct dní v nemocnici kvůli komplikacím po prosincové operaci rakoviny prostaty. Část americké veřejnosti pohoršilo, že Austin hospitalizaci několik dní tajil před médii i před prezidentem Bidenem.

Austin je hned po prezidentovi nejvyšším velitelem amerických ozbrojených sil. Jeho povinnosti vyžadují, aby byl kdykoli k dispozici a mohl reagovat na jakoukoliv krizi v oblasti národní bezpečnosti.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.