Aktualizace: 23.06.2024 17:35

Jevíčko (Svitavsko) – Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře dvacetiletý Tomáš Přidal ze stáje Elkov-Kasper. Druhý byl na společném šampionátu Česka a Slovenska v Jevíčku Michael Kukrle, třetí dojel Vojtěch Kmínek. Slovenský titul vybojoval Lukáš Kubiš.

Obhájce titulu a vítěz čtvrteční časovky Mathias Vacek, který bude mezi muži jediným českým reprezentantem na silnici na olympijských hrách v Paříži, obsadil páté místo s více než minutovou ztrátou na vítěze.

Přidal rozhodl o triumfu v samém závěru 203,2 kilometru dlouhého závodu, když ve spurtu předčil Kukrleho s Kmínkem. Trať zvládl v čase 4:44:42. „Těžko se tomu věří. V závěru nebylo nad čím přemýšlet. Narval jsem to tam jako první a vyšlo to,“ řekl Přidal.

Mladý závodník, jenž byl těsně čtvrtý ve čtvrteční časovce mužů do 23 let, nakonec vytěžil maximum z toho, že byl členem skupiny devítky uprchlíků, kteří si vytvořili až sedmiminutový náskok. Favorité závodu jako Pavel Bittner či Josef Černý se je snažili dohnat, ale marně.

Až během pátého z osmi okruhů vyrazila do útoku silná šestičlenná skupinka, v níž byli spolu s Vackem Matyáš Kopecký, Jakub Ťoupalík, Filip Řeha a Slováci Kubiš s Martinem Svrčkem. Během stíhací jízdy pohltili Bittnera a odpadlíky vedoucí skupiny.

V čele zůstalo šest závodníků, v závěru zbylo jen kvarteto Michal Schuran, Kukrle, Kmínek a Přidal. Nějakou dobu se zdálo, že svůj více než slibný náskok protaktizují a obhájce Vacek se ještě stihne vrátit do hry. Nakonec mu to ale přes obrovské úsilí nevyšlo a cílem projel jako pátý hodně zklamaný.

„Poslední dvě kola jsem jel vlastně jenom já sám, párkrát prostřídal Martin (Svrček). Snažil jsem se to oškubat, jak to šlo, zůstal jsem s dvěma Slováky, Kubiš nestřídal ani jednou. Dopadlo to, jak to dopadlo… Výkonnost jsem měl dobrou, ale tohle závodění mě nebavilo. Je to k zamyšlení,“ uvedl Vacek.

V závěru to vypadalo, že by se mohl radovat Schuran, ale došly mu síly a zůstal bez medaile. Do cíle dojel 13 sekund za vítězem.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice v Jevíčku (Svitavsko ) – závod s hromadným startem:

Muži (203,2 km): 1. Přidal (Elkov-Kasper) 4:44:42, 2. Kukrle (Felt Felbemayr) stejný čas, 3. Kmínek (Padronés-Cortizo) -1, 4. Schuran (ATT Investments) -13, 5. M. Vacek (Lidl-Trek) -1:13, 6. Kašpar (ATT Investments) -1:53, 7. Lukeš (Elkov-Kasper) -1:59, 8. Bittner (dsm-firmenich PostNL) -3:32, 9. M. Kopecký (Novo Nordisk), 10. J. Ťoupalík (Elkov-Kasper) oba -3:33.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.