Aktualizace: 21.05.2024 20:39

Praha – Kapitán Roman Červenka je přesvědčený, že čeští hokejisté se ve čtvrtečním čtvrtfinále domácího mistrovství světa nemusí bát žádného soupeře. Osmatřicetiletý útočník je toho názoru, že národní tým má charakterové hráče, kteří na ledě nechají všechno. Po prohře s Kanadou 3:4 v prodloužení přiznal v rozhovoru s novináři rozporuplné pocity.

Svěřenci trenéra Radima Rulíka vyzvou ve čtvrtek USA, nebo Německo. „Máme takový tým, že bychom se neměli bát nikoho. Samozřejmě, že je tu spousta skvělých týmů, ale myslím si, že máme skvělý mančaft a charakterově super kluky, kteří tam ve čtvrtek nechají všechno, ať proti nám bude hrát kdokoli,“ prohlásil Červenka.

Češi ještě v 57. minutě prohrávali s obhájci zlata ve vyprodané O2 areně 1:3, během 75 sekund ale srovnali. Asistencí a gólem se na tom podílel Červenka. V prodloužení ale výběr pořadatelské země inkasoval v oslabení. „Jsou to smíšené pocity, závěr zápasu se nám povedl. Šli jsme za góly, ale škoda, že jsme neodměnili sebe i lidi bodem navíc v prodloužení. Byla to velká šance, ale bohužel to nedopadlo,“ litoval hráč švýcarského klubu Rapperswilu.

Byl to právě on, kdo minutu a 49 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal, a hlediště podruhé během chvíle explodovalo radostí. „Byl to příjemný pocit. Lidi jsou opravdu skvělí. Škoda prodloužení, protože momentum bylo na naší straně a ještě jsme šli do přesilovky čtyři na tři. Byla to velká šance zápas rozhodnout, ale dopadlo to takhle,“ konstatoval Červenka.

Premiéru na turnaji si po jeho boku připsali hvězdní hráči Bostonu David Pastrňák a Pavel Zacha, který dokonce debutoval v reprezentačním A-týmu. „Oba jsou skvělí hráči. Takový soupeř ti dá těžko šanci v každém střídání, musíš být trpělivý a čekat. Spoustu věcí jsme řešili narychlo. Kluci jsou tady chvíli, není to jednoduché. Doufám, že ve čtvrtek všichni odehrajeme nejlepší zápas,“ mínil bývalý hráč Slavie, Omsku, Calgary nebo Chomutova.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.