Aktualizace: 9.02.2024 17:26

Marseille – Tenista Tomáš Macháč v Marseille na první semifinále na turnaji ATP Tour nedosáhl. Ve čtvrtfinále českého daviscupového reprezentanta porazil 6:3, 6:4 osmý hráč světa a obhájce titulu Hubert Hurkacz z Polska.

Šestašedesátý tenista žebříčku Macháč v předchozích zápasech v Marseille porazil bez ztráty setu trojnásobného grandslamového šampiona Andyho Murrayho a šestého nasazeného Lorenza Musettiho a potřetí v kariéře postoupil do čtvrtfinále. V něm už byl ale nad jeho síly největší favorit turnaje.

Třiadvacetiletý berounský rodák v každém setu jednou neudržel podání a naopak při Hurkaczově servisu byl prakticky bez šance. O tři roky starší polský tenista nepustil Macháče při svém podání ani k jednomu brejkbolu či ke shodě, nasázel 11 es, po prvním podání prohrál jen tři výměny (celkem na podání devět) a zápas po 63 minutách uzavřel čistou hrou.

Tenisový turnaj mužů v Marseille (tvrdý povrch, dotace 801.335 eur):

Dvouhra – čtvrtfinále:

Hurkacz (1-Pol.) – Macháč (ČR) 6:3, 6:4, Humbert (4-Fr.) – Davidovich (5-Šp.) 6:1, 6:4.